شناسه خبر :۱۰۵۹۱

تبلوراقتصادمقاومتی باکشت محصولات کشاورزی /وقتی توجه به تولید طلبه ایوانی رابه زادگاهش می کشاند

طلبه ایوانی با بازگشت به زادگاهش توانسته است با همت والای خود زمینه اشتغال ۱۳نفر رافراهم آورد.
نسخه مناسب چاپ

 

 به گزارش سازمان بسیج سازندگی سپاه امیرالمومنین (ع) تحقق اقتصاد مقاومتی و به دنبال آن مقاومت اقتصاد کشور در مقابل نفوذ اقتصادی در هر شرایطی، راهکاریست که رهبر معظم انقلاب بارها و بارها بر اجرای آن در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تاکید داشته و دارند.

بدون شک جمهوری اسلامی تمام ظرفیت و پتانسیل آن را دارد تا با اجرای اقتصاد مقاومتی و عدم وابستگی به قدرت های دیگر به یک اقتصاد برتر در جهان تبدیل شود و برای این مهم در کنار استفاده بهینه از امکانات داخلی، خود باوری و نحوه مدیریت این پتانسیل حرف اول را خواهد زد.

توجه به تولید داخلی و بر اساس توانمندی‌های محلی یک از مهم‌ترین مسائل در تحقق اقتصاد مقاومتی است که باید ظرفیت‌های هر بخش به‌خوبی معرفی شود و راه‌های رسیدن به تولید و استفاده از این ظرفیت‌ها برای مردم به ویژه جوانان جویای کار به‌خوبی تبیین شود.

 در این راستا به سراغ یکی از شهروندان ایوانی رفته است که با همت والای خود توانسته است در راستای بهبود رونق تولید گام های موثری بردارد

ججت الاسلام حسین جعفری از مبلغان بین المللی ساکن تهران که اهل شهرستان ایوان در روستای سرتنگ است در گفتگو با ما اظهار کرد:یر مبنای دستور مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را باید در سطح جامعه  گسترش دهیم و زمینه خودکفا یی را در کشور فراهم کنیم تا از وابستگی به کشورهای خارجی در امان باشیم.

وی اظهار کرد:برای کار اقتصادی باید فکر خلاق و برنامه ریزی داشته باشیم و اگر در این زمینه کسی پشتکار داشته باشد قطعا موفق خواهد بودوبه نتیجه خواهد رسید.

حجت الاسلام جعفری با اشاره به ابنکه ۲۰سال است ساکن تهران می باشد افزود: در این منطقه بیش از ۳۰۰هکتار زمین آبی و دیم وجود دارد که از این مقدار ۳۰الی ۴۰هکتار آن متعلق به بنده است .

وی بیان داشت: چندهکتاری ازآن به کشت برنج اختصاص پیدا کرده است و مابقی به کشت صیفی جات.

این مبلغ ایوانی تصریح کرد: یکی از مشکلات این منطقه نبودکانال آبیاری مناسب بود که به بهره گیری از اعتبارات شخصی اقدام به احداث کانال آبیاری نمودیم.

حجت الاسلام جعفری یادآور شد:در حال حاضر درخواستدامداری ۵۰۰راسی را داده ای که کارهای مقدماتی آن صورت گرفته که امیدواریم مراحل آن اجرا شود.

جعفری  اظهار کرد:درحال حاضر بیش از۱۳نفر بصورت مستقیم وغیر مستقیم مشغول به کار هستند و درآمد زندگی خود را تامین میکنند.

وی در پایان به جوانان جویای کار توصیه کرد با توجه به اینکه در جامعه با محدودیت شغل اداری روبرو هستیم می توانند با ارائه طرح و ایده نسبت به ایجاد شغل برای خود مثمر ثمر باشند.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها