گزارشی از روند محرومیت زدایی در منطقه محروم هلیلان؛
شناسه خبر :۵۶۱۵

ظرفیت مغفول مانده بسیج در احداث مسکن محرومان / دولت بخواهد تنها نیست

وضعیت مسکن دربرخی مناطق چرداول درشرایط خوبی به سر نمی برد وبا ورود سپاه به عرصه های سازندگی تا مقداری از دغدغه مردم دراین بخش کاسته شده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی استان ایلام ، بخش زمین و مسکن یکی از مهمترین مولفه های اقتصادی است که علاوه بر اهمیت در اقتصاد خرد و کلان، تاثیرگذاری بسیار زیادی بر مسائل فرهنگی و اجتماعی دارد.

اهمیت موضوع مسکن به قدری است که اولین پیام اقتصادی_اجتماعی حضرت امام خمینی(ره) بعد از انقلاب اسلامی به مسأله مسکن اختصاص یافته است.

بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران در این پیام که در تاریخ ۲۱ فروردین ۵۸ صادر کردند با اذعان به حساس بودن مقطع مورد نظر، ایجاد نظام عدل اسلامی را در سرلوحه برنامه ها قرار داده و ریشه کن کردن فقر و استضعاف و مبارزه علیه فقر و محرومیت را از اولویت‌های انقلاب اسلامی برشمردند و با طرح کردن مسئله مسکن، در عمل نقطه شروع تحقق عدالت و مبارزه با فقر و محرومیت را در حوزه اقتصاد ترسیم کرده و تأمین مسکن محرومان را در اولویت اول برنامه‌های اقتصادی انقلاب قرار می‌دهند.

بعد از گذشت ۳۸ سال از انقلاب اسلامی، علی رغم توفیقات بسیار زیاد در دیگر بخش‌های کشور در بخش مسکن دولت‌های مختلف، سیاست هایی برای حل معضل مسکن انتخاب و در این راستا نیز توفیقات خوبی نسبت به دوران طاغوت، در زمینه مسکن روستایی و مسکن محرومان، کنترل زاغه نشینی و افزایش عرضه مسکن، انجام شد ولی به طور کلی، در این بخش به دلیل کم توجهی برخی مسئولین به اهداف انقلاب و فرمایشات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و توجه به نسخه های غیر بومی، عملکرد مناسبی مطابق با «نیاز های کشور» و «اهداف انقلاب اسلامی» نداشته است وبا ورود سپاه پاسدارن به عرصه سازندگی دراین خصوص توانسته تاحدودی از دغدغه های رهبر انقلاب ومردم بکاهد ولی همچنان نیازمند بسیج همگانی مسئولین برای حل این مشکل است

 

مسکن دغدغه اصلی مردم

جلیلیان یکی از شهروندان هلیلانی گفت:متاسفانه درروستاهای هلیلان وضعیت مسکن اصلا درشرایط مناسبی به سرنمی برد و در صورت وقوع هرگونه بلای طبیعی مردم با مشکل مواجه خواهند شد.

یکی دیگر از شهروندان چرداولی درخصوص فعالیت های سپاه درعرصه سازندگی گفت: خوشبختانه فعالیت سپاه درزمینه رفع محرومیت های شهرستان مثمرثمر واقع شده و با اقدامات خوبی که درراستای احداث مسکن محرومین صورت گرفته است تاحدود زیادی توانسته مشکلات مردم درمناطق مختلف به خصوص در بخش هلیلان را مرتفع کند.

رسالت سپاه ، زدودن چهره محرومیت از مردم

پاکزاد نوید"، فرمانده سپاه چرداول به نقش سپاه در ساماندهی مسکن محرومین اشاره و اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۵ تاکنون اعتباری برای ساماندهی تعداد ۱۵۶ واحد مسکن مددجویان به این شهرستان اختصاص یافت که تاکنون ۱۱۴ واحد آن تکمیل وبرای هر واحد مسکونی مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته و جمعاً مبلغ ۲۲ میلیارد وهشتصد میلیون ریال دراین راستا هزینه شده است.

فرمانده سپاه چرداول با بیان اینکه رسالت سپاه زدودن چهره محرومیت از مردم است گفت : شهرستان چرداول به خصوص در بخش هلیلان دارای مناطق محروم زیادی است که تلاش های گسترده ای با همکاری همه مسئولان درجهت زدودن چهره محرومیت از این شهرستان باید صورت گیرد.

وی افزود: سپاه چرداول درراستای محرومیت زدایی علاوه برمسکن محرومین پروژه هایی نظیراحداث ۲۸ چشمه سرویس بهداشتی ، احداث دو واحد خانه عالم، احداث پنج باب مسچد ، احداث غسالخانه ، پل بین مزارع وترمیم آب رسانی روستای پیاز آباد جمعاً به ارزش دو میلیارد ریال  درمناطق مختلف شهرستان انجام گرفته که اقدامات بیشتری درراستای رفع محرومیت شهرستان امسال صورت خواهد گرفت.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.