گفتگو با مسئول بسیج سازندگی استان ایلام
شناسه خبر :۶۴۷۴

اجرای ۱۹۳ طرح اشتغال زایی و اقتصاد مقاومتی در استان ایلام

سرهنگ دوم پاسدار محسن جهانپور مسئول بسیج سازندگی سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام بیان نمود: در راستای منویات مقام معظم رهبری از آغاز سال ۱۳۹۷ تا به امروز ۱۹۳ طرح اشتغال زایی و اقتصاد مقاومتی در استان ایلام اجرا شده است.
نسخه مناسب چاپ

 

سرهنگ دوم پاسدار محسن جهانپور مسئول بسیج سازندگی سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام بیان نمود: در چند سال اخیر و با شدت یافتن تحریم های یک جانبه و غیرانسانی غرب علیه جمهوری اسلامی ایران با هدف متوقف کردن برنامه های صلح آمیز هسته ای ایران، واژه ی جدید «اقتصاد مقاومتی» به ادبیات اقتصادی کشور اضافه و به فراخور حال و روز اقتصاد کشورمان مورد بحث قرار گرفته است.

این واژه اولین بار در دیدار کارآفرینان با مقام معظم رهبری در شهریور سال ۱۳۸۹ مطرح گردید. در همین دیدار، رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی» را معنا و مفهومی از کارآفرینی معرفی و برای نیاز اساسی کشور به کارآفرینی نیز دو دلیل «فشار اقتصادی دشمنان» و «آمادگی کشور برایی جهش» را معرفی نمودند

برای مفهوم اقتصاد مقاومتی در همین مدت زمان ، تعاریف متفاوتی ارائه شده که هر کدام از جنبه ای به این موضوع نگاه کرده اند. در این میان، تعریف جامع و کامل از اقتصاد مقاومتی را خود رهبر فرزانه انقلاب ارائه داده اند. ایشان در دیدار با دانشجویان فرمودند:

اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که در شرایط فشار، در شرایط تحریم، در شرایط دشمنی ها و خصومت های شدید می تواند تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور باشد

در راستای  این منویات مقام معظم رهبری  از آغاز سال ۱۳۹۷ تا به امروز ۱۹۳ طرح اشتغال زایی و اقتصاد مقاومتی در استان ایلام اجرا شده است.

مسئول بسیج سازندگی استان ایلام گفت: مبلغ ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی در راستای اقتصاد مقاومتی و اشتغال زایی در این استان پرداخت شده است.

مهندس جهانپور اظهار داشت : این تسهیلات پس از بررسی طرح های تولید در عرصه های ۱۲ گانه اقتصاد مقاومتی و در زمینه های پرورش دام سبک و سنگین ،پرورش طیور، زنبورداری و تولید عسل، تولیدات کشاورزی ، صنایع تبدیلی و خیاطی به کارآفرینان بسیجی پرداخت شده است. و نیز سازمان بسیج سازندگی استان ایلام علاوه بر اجرای طرح های اشتغال زایی و اقتصاد مقاومتی اقدام به اجرای طرح های محرومیت زدایی از قبیل : ساخت مسکن برای مددجویان، آبرسانی ، ساخت پل نموده است.

وی تصریح کرد : بسیج سازندگی بعنوان بازوی سپاه پاسداران به منظور ایجاد عمران و آبادانی  و کمک به دولت در اجرای برنامه های محرومیت زدایی در مناطق محروم با مشارکت خیرین ، ادارات و سازمان ها نقش برجسته و پررنگی را ایفا نموده است.

  دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  تازه ها

  اجرای 193 طرح اشتغال زایی و اقتصاد مقاومتی در استان ایلام | ایلام

  خطا

  The website encountered an unexpected error. Please try again later.

  Uncaught exception thrown in shutdown function.

  PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: DELETE FROM {semaphore} WHERE (value = :db_condition_placeholder_0) ; Array ( [:db_condition_placeholder_0] => 1161584615e2aba963563a4.91196099 ) in lock_release_all() (line 269 of /home/sazandeg/public_html/includes/lock.inc).