شناسه خبر :۶۶۱۹

اشتغال بیش از ۵۰ نفر با تسهیلات بسیج سازندگی در دهلران/ مرغداری محلی که با حمایت سپاه جان دوباره گرفت

طرح های اقتصاد مقاومتی با حمایت سپاه جان دوباره می گیرند و از رکود خارج می شوند.
نسخه مناسب چاپ

 

یکی از فلسفه های وجود اقتصاد مقاومتی کمک به طرح های کوچک و زود بازده است، طرح هایی که می تواند نان آور یک یا چند خانواده باشد.

 در شهرستان دهلران جدای از آنکه مسئولان دهلرانی در راستای اقتصاد مقاومتی تلاش کرده اند ولی تا کنون خروجی آن را نه رسانه ها و نه مردم دیده اند اما در سپاه پاسداران با نام بسیج سازندگی حمایت هایی از این گونه طرح ها می شود.

 اشتغال بیش از ۵۰ نفر با تسهیلات بسیج سازندگی

سرهنگ پاسدار علی آبدونی، فرمانده سپاه ناحیه دهلران در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: حمایت از کارگاههای کوچک زود بازده راه حل سریع برای اشتغالزایی جوانان و رونق بخش اقتصاد است.

وی با اشاره به اینکه طرح های مورد حمایت بسیج سازندگی از اشتغال های پایدار هستند، افزود: ایجاد اشتغال پایدار با ارائه تسهیلات مناسب باعث توسعه مناطق کمتر توسعه یافته و رونق اقتصادی خانواده ها می شود.

فرمانده سپاه ناحیه دهلران ابراز نمود: در سال جاری بسیج سازندگی شهرستان دهلران بیش از ۳ میلیارد ریال در قالب اقتصاد مقاومتی به ۱۵ طرح تسهیلات اعطاء نموده است.

وی ابراز نمود: اجرای این طرح ها توانسته بیش از۵۰ نفر اشتغال زایی نماید

بر همین اساس، خبرنگار ما به سراغ یکی از جوانان دهلرانی رفته که با طرح جوجه کشی و مرغداری محلی با دستگاه های امروزی، توانسته به کسب و کار خود رونق فراوانی بدهد.

با حمایت سپاه طرحم از ورشکستگی نجات یافت

رضا جابری از جوانان شهرک وحدت دهلران از طرح خود به خبرنگار ما می گوید و اظهار کرد: این مرغداری را در تابستان امسال با سرمایه اولیه خودم که نزدیک به ۱۸۰ میلیون ریال بود آغاز کردم.

 

وی افزود: پس از چندماه کار کردن برای ادامه مسیر نیاز به سرمایه جاری داشتم تا بتوانم سرپا بمانم.

 

این جوان پرتلاش دهلرانی بیان نمود: به هر دری زدم کسی به فریادم نرسید و فقط تسهیلات با سود بسیار به من پیشنهاد می کردند تا اینکه دوستان پیشنهاد دادند به سراغ بسیج سازندگی بروم.

وی ادامه داد: بسیج سازندگی در کمتر از یک ماه مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات با سود کم به من دادند و توانستم مشکلات را برطرف نمایم و اکنون خداروشکر مشکل آنچنانی ندارم.

جابری عنوان کرد: دودستگاه جوجه کشی و نزدیک به ۷۰۰ مرغ و خروس دارم که تا پایان سال با تخم هایی که می گذارند و در دستگاه جوجه کشی قرار می دهم به بیش از هزارتا خواهند رسید.

وی ضمن تشکر از سپاه شهرستان دهلران، بیان نمود: دوستان زیادی می شناسم که اگر دولت آنها را حمایت کند طرح های خوبی در دست دارند اما متاسفانه دولتی ها برای شنیدن حرف های ما وقت ندارند و به جوانان نیز اعتماد نمی کنند

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها