ایلام بیدار گزارش می دهد:
شناسه خبر :۹۲۸۲

حضور گسترده و سازمان یافته سپاه و بسیج در مهار آتش سوزی های چوار

به منظور اطفای حریق و مهار آتش سوزی ها در این مناطق از روز گذشته سپاه و بسیج با تمام ظرفیت و توان خود وارد کار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ این روزها آتش سوزی به یکی از معضلات جدی در استان ایلام تبدیل شده است، معضلی که هر بار بعد از اطفای حریق کامل، خبر از وقوع آتش سوزی در منطقه ای دیگر حکایت دارد.

بعد از آتش سوزی در مناطق عظیمی از بخش چوار به خصوص در کوه های روستاهای ریزه وند و منطقه "چال زرد" و نیز "سه یر" بولی این بار و در روزهای گذشته مناطقی از روستاهای "طاقطاوی"، "چنان" و منطقه تلخین بخش چوار مجددا دچار اتش سوزی شد.

شدت این آتش سوزی ها که کمتر از مناطق چند وقت پیش در همین بخش نبود باعث شد تا مناطق زیادی از مراتع و مزارع این بخش نیز هکتارها هکتار مجددا دچار حریق شود، مهمتر از این موضوعات نبود امکانات برای اطفای حریق در ساعت اولیه باعث گسترده تر شدن آتش سوزی شد.

ورود جهادی سپاه و بسیج

در همین راستا و به منظور اطفای حریق و مهار آتش سوزی ها در این مناطق از روز گذشته سپاه و بسیج با تمام ظرفیت و توان خود وارد کار شد.

سردار "جمال شاکرمی"، فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام در این باره گفت: با ادامه آتش‌سوزی در روستای چنان و در منطقه تلخین، سپاه و بسیج شامل نیروهای ستاد، تیپ مردم‌پایه امیرالمؤمنین (ع) و نیروهای بسیج مردمی به همراه نیروهای منابع طبیعی، از بامداد روز گذشته (جمعه) به‌ منظور اطفاء حریق در محل حادثه مستقر کرده است.

وی با بیان اینکه تعداد بیش از ۲۵۰ نفر از این نیروها در حال تلاش برای اطفاء حریق و مهار آتش‌سوزی هستند،اظهار کرد: همچنین به‌منظور تسریع در اطفاء حریق تیمی جدید از سپاه مجددا به منطقه اعزام شده است.

فرمانده سپاه استان ایلام افزود: با ورود و بکارگیری این تعداد نیرو در محل حادثه، بخش عظیمی از آتش‌سوزی مهار شده است.

سردار شاکرمی اضافه کرد: سپاه تمام توان خود را برای مهار آتش‌سوزی بکارگرفته و برای انجام این کار از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

آتش سوزی منطقه "طاقطاوی" و "چنان" سهوی است

بنا بر اخبار موثق، احتمال عمدی بودن وقوع آتش سوزی در مزارع و مراتع روستاهای طاقطاوی، چنان و منطقه تلخین بخش چوار وجود ندارد و وقوع آتش‌سوزی سهوی بوده است.

براساس این گزارش، کشاورزان قصد سوزاندن علف‌های هرز کِشت قدیم مزرعه خود را به منظور آماده سازی کشت جدید (ماش) داشته که حریق از کنترل آنها خارج و باعث گسترش دامنه آتش سوزی ها شده است.

از بامداد روز گذشته و با حضور به موقع نیروهای سپاه و بسیج در کنار نیروهای منابع طبیعی در محل حادثه بخش عظیمی از آتش سوزی مهار شده است.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها