گزارش اقتصاد مقاومتی/
شناسه خبر :۹۶۰۷

گردش چرخ زندگی جوان ایوانی با اقتصادمقاومتی/برداشت سالیانه ۵تن عسل

جوان ایوانی توانسته است با تولید سالیانه ۵تن عسل چرخ زندگی خود را به گردش دربیاورد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری سازمان بسیج سازندگی سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام،تحقق اقتصاد مقاومتی یکی از مطالبات اساسی رهبر معظم انقلاب از مسئولان اجرایی است که بنا بر فرموده ایشان اقتصاد مقاومتی واقعی همان کارآفرینی است.

توجه به تولید داخلی و بر اساس توانمندی‌های محلی یک از مهم‌ترین مسائل در تحقق اقتصاد مقاومتی است که باید ظرفیت‌های هر بخش به‌خوبی معرفی شود و راه‌های رسیدن به تولید و استفاده از این ظرفیت‌ها برای مردم به ویژه جوانان جویای کار به‌خوبی تبیین شود.

در این راستا به سراغ یکی جوانان موفق شهرستان ایوان آمدیم که توانسته با همت والای خود با تولید سالیانه ۳تا۵تن عسل امورات زندگی خود را مرتفع نماید.

"سروش رستمی"، یکی از جوانان موفق شهرستان ایوان است که توانسته است با همت والای خود با پرورش زنبور عسل درآمدزایی مناسبی کسب نماید و بتواند از این راه امورات زندگی خود را بچرخاند.

در همین راستا به بحث و گفتگو با وی پرداخته است.

رستمی در گفتگو با ما اظهار کرد : با توجه به اینکه در جامعه ما با کمبود شغل روبرو هستیم و امروزه داشتن شغل به عنوان دغدغه اصلی جوانان مطرح است در این راستا تصمیم گرفتم در سال ۱۳۹۴در زمینه پرورش زنبور عسل فعالیت نمایم .

رستمی گفت: بر همین اساس به بسیج سازندگی سپاه ناحیه ایوان مراجعه کردم و طرح مورد نظر را به مسئولین ارائه دادم و پس از انجام امورات اداری خوشبختانه توانستم مبلغ ۳۰میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایم .

وی افزود: با مبلغی که دریافت نمودم استارت اولیه کار را با حمایت خانواده ام زدم و در این بین نیز از نظرات کارشناسان مربوطه بهره جستم که اطلاعات دریافت شده با حمایت خانواده زمینه موفقیت اینجانب را فراهم نمود و در حال حاضر سالیانه بین ۳تا ۵تن عسل تولید می کنم که از این طریق امورات زندگی ام را مرتفع می نمایم.

وی بیان داشت:در حال حاضر بیش از ۲۰۰ کندوی زنبور عسل داریم که همگی در منطقه سومار قرار دارند ، زنبورها شهدها را از گونه های مختلف گل و گیاه از کوه‌ها و دشت های اطراف و گل‌های درختان میوه‌ها می‌آورند و استفاده می‌کنند که عسلی معطر و مرغوب تولید می‌کنند.

رستمی بیان داشت :عسل برداشتی از کندوهای عسل به طور میانگین می‌تواند ۲۰ کیلو باشد که ۱۰ کیلو از آن را برای تغذیه زنبورهای عسل در زمستان نگه می‌داریم و مابقی را برای فروش با قیمتی مناسب به بازار ارائه می‌دهیم.

رستمی گفت:عسل تولید شده بعد از برداشت طی فرآیندی تصفیه خواهدشد و در بسته بندی های شکیل وارد بازار فروش می شود.

وی به بازار فروش این محصول اشاره کرد و بیان داشت:بازار فروش این محصول شهر ایوان و مرکز استان است که بصورت خرده فروشی صورت میگیرد اگر بتوانیم محصول را بدون واسطه و دلال به بازار عرضه کنیم و دلالان در این بین نقشی نداشته باشند شاهد شکوفایی رنبور داری خواهیم بود.

وی در پایان از زحمات بسیج سازندگی سپاه ناحیه ایوان به خاطر حمایت هایی که انجام داده اند تشکر و قدر دانی نمود.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها