دوشنبه 1401/02/12 - 01:00
حامد پردل
استان ایلام
۱۷ اردیبهشت سالروز تاسیس بسیج سازندگی گرامی باد؛

نشست خبری فرمانده سپاه استان و مسئول بسیج سازندگی با اصحاب رسانه ویژه سالروز تاسیس بسیج سازندگی

در استان ایلام از سال ۱۳۹۰ تا کنون بیش از ۶ هزار فرصت شغلی در قالب مشاغل خاص توسط بسیج سازندگی سپاه استان در محروم ترین مناطق ایلام ایجاد شده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان ایلام، در نشست صمیمی فرمانده سپاه استان با خبرنگاران اظهار کرد: بعد از تبدیل جهاد سازندگی به جهاد کشاورزی، این نهاد ناجوانمردانه ذبح شد و یک بال انقلاب شکست که با تدبیر رهبر فرزانه انقلاب جهاد با احیای بسیج سازندگی همچنان ادامه دارد.

سرهنگ«علی ملک زاده» افزود: امروز بیش از دو دهه از عمر این نهاد می گذرد که شاهد خلق حماسه هایی ماندگار برای خدمت به مردم هستیم و جهادگران بی منت در کمترین زمان ممکن در خدمت مردم به ویژه در مناطق محروم در عرصه های مختلف در راستای محرومیت زدایی بوده اند.

وی یادآور شد: در استان ایلام قریب به ۱۱۰۰  گروه جهادی و و بیش از ۱۱ هزار نیروی جهادگر شامل خواهر و برادر  در راستای خدمت به قشر محروم جامعه فعالیت در مناطق محروم و روستایی فعالیت می کنند که حضور این گروه های جهادی نقش مهمی در راستای محرومیت زدایی در این مناطق داشته است.

علی ملک‌زاده گفت: بیش از ۶ هزار فرصت شغلی در قالب مشاغل خاص و بیش از ۵ هزار پروژه در سراسر استان ایلام در محروم‌ترین مناطق ایجاد شده است. 

وی افزود: طی دو سال گذشته که بحث کرونا مطرح بوده سپاه و بسیج پیش گام این امر بودند و بیش از ۳۵۰ هزار بسته معیشتی و بیش از یک میلیون پرس غذا به طور هدفمند بین نیازمندان پخت و توزیع شد. 

مسئول بسیج سازندگی سپاه بیان کرد: با توجه به این که آبرسانی اولویت اول کشور است مبلغ ۵۰۷ میلیارد تومان آب رسانی به ۱۲۸ روستای استان ایلام انجام شده است. 

ملک‌زاده با اشاره به برنامه‌های بسیج سازندگی در سالروز تشکیل آن گفت: در روزهای ۱۷ تا ۲۷ اردیبهشت ماه گروه‌های پزشکی و تخصصی به مناطق محروم اعزام خواهند شد.

وی با بیان اینکه بحث آبرسانی به مناطق محروم و روستایی اولویت اصلی کشور است، خاطرنشان کرد: همچنین در بحث آبرسانی به مزارع  توجه ویژه ای با حضور گروه های جهادی صورت گرفته است.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)